Międzynarodowy Turniej im. A. Rahlina, Saint Petersburg Rosja

Międzynarodowy Turniej im. A. Rahlina, Saint Petersburg Rosja 23 Maja w Saint Petersburgu trójka naszych zawodników toczyła walki na prestiżowym turnieju w Rosji. Turniej mocno obsadzony przez kraje ze wschodu, startowało w nim 500 zawodników z 18 państw. Gościem honorowym na turnieju był prezydent Rosji Władimir Putin, który dekorowal medalistów. Na sali również mogliśmy spotkać medalistów olimpijskich i mistrzostw świata. Niestety nie udało nam się zdobyć medalu w tym doborowym towarzystwie ale walki były bardzo dobre. Najlepiej zaprezentował się Kacper Wątkowski który w wadze do 50 kg zajął 9 miejsce. Stoczył 5 dobrych walk z czego 3 wygrał. Jan Jaworski w wadze do 60kg wygrał jedna walkę i jedna przegrał i odpadł. Jan Jesiołowski uległ w pierwszej walce reprezentantowi Rosji przez 3 kary shido. Po turnieju nasi zawodnicy wzięli udział w treningu prowadzonym przez Japończyka, który zademonstrował techniki nożne ashi waza, zawodnicy na treningu stoczyli 7 walk w tachi waza i 3 walki w ne waza. Wracamy w niedzielę, w tym czasie będziemy zwiedzać miasto i brać udział w treningach w miejscowym klubie КЛУБ ДЗЮДО ТУРБОСТРОИТЕЛЬ/Judo Club Turbostroitel  Kolejne fajne doświadczenie na tak mocnym turnieju na pewno zaowocuje na macie w najbliższym czasie