MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW 20-21.10.2018 RYBNIK

20-21 października w Rybniku odbywały się Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek. W turnieju w każdej wadze startowało około 30 zawodników, którzy miesiąc wcześniej przeszli eliminacje w swoim regionie. Z naszego klubu Orkan Judo do turnieju finałowego zakwalifikowało się aż 5 zawodników. Wielki sukces odniósł Kacper Wątkowski, który w wadze do 50kg zdobył brązowy medal. Warto dodać, że to już drugi medal Kacpra indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików, rok temu medal zdobył w wadze do 46kg. Kacper gładko doszedł do półfinalu wygrywając 3 walki ( w tym dwie przed czasem). W walce półfinałowej uległ zawodnikowi z Juvenii Wrocław, z którym wygrał w poprzednim roku. Do kolejnej walki o medal Kacper wyszedł bardzo zdeterminowany i w ciągu 16sekund pokonał swojego przeciwnika. Kolejny medal pokazuje nam, że Kacper cały czas jest w ścisłej czołówce Polski. W tej samej wadze walczył Jan Jesiołowski, który także bardzo dobrze się zaprezentował- wygrał trzy walki i zdobył wysokie punktowane 7 miejsce. Cieszy fakt, że udało mu się poprawić wynik z tamtego roku. W wadze do 46kg walczył Oliwier Grzeszczak który uplasował się na 9 miejscu. Kamil Lis niestety odpadł w eliminacjach. W wadze do 55kg Bartosz Ambroży zajął 12 miejsce. Gratulacje dla wszystkich zawodników !