O nas

Logo UKS

Sekcja judo powstała 04.09.1964 roku w Klubie Sportowym "Bzura" Chodaków. Warunki w jakich rozpoczeła się nie były zachętą do treningów, brak było mat i kimon. Treningi odbywały się na boisku piłkaskim. Stopniowo, dzięki przychylności Zarządu Klubu, zawodnicy otrzymali niezbędny sprzęt tj. matę oraz 14 sztuk kimon niemieckich (brak producenta w polsce). Treningi odbywały się dwa razy w tygodniu po dwie godziny lekcyjne. Z dość licznej grupy chłopców, tylko część wytrzymała trudy treningów.

Pod koniec 1965 roku zawodnicy otrzymali dalszą pomoc w postaci sprzętu: hantle-10 sztuk, kimona i torby sportowe. Od tego roku zawodnicy rozpoczęli starty w turniejach indywidualnych i drużynowych osiągając coraz lepsze wyniki sportowe. Do roku 1966 trenowało w sekcji 23 zawodników wieku 15-20lat. Treningi odbywały się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Chodakowie.

Po upadku "Bzury" Chodaków tj. od 1990 roku sekcja judo zaistniała oraz utrzymywała się dzięki ofiarności osób prywatych i powołaniu Towarzystwa Przyjaciół Judo. Rodzice oraz ofiarni trenerzy nie zaprzestają treningów. Jest nadal duże zainteresowanie tą dyscypliną sportu.

Od 1992 roku sekcja przechodzi do Miejskiego Klubu Sportowego "Orkan" Sochaczew i jest finansowany przez Urząd Miasta Sochaczew. Trwa to do 2001 roku w momencie, gdy MKS "Orkan" zaprzestaje finansować sekcję ponownie jest utrzymywany przez Towarzystwo
Przyjaciół Judo. Dzieki ofiarności, zapałowi instruktorów i trenerów oraz zaangażowaniu rodziców trenujących dzieci i młodzieży sekcja przetrwała do 25.04.2005 roku, kiedy to przekształciła się w Uczniowski Klub Sportowy "Orkan-Judo" Sochaczew.

Obecnie wyszkoleni zawodnicy, uczestnicy w turniejach o randze krajowej i miedzynarodowej występują pod tą właśnie nazwą.

Upór i zaangażowanie wielu nieocenionych osób nie pozwoliło na całkowity upadek sekcji.