Puchar Polski Juniorek i Juniorów im.Tadeusza Naskręta 10.10.2021

PUCHAR POLSKI JUNIOREK i JUNIORÓW IM.TADEUSZA NASKRĘTA W JUDO

W dniu 10.10.2021,po raz dwunasty, odbył się w Sochaczewie Puchar Polski Juniorek i Juniorów w Judo im. Tadeusza Naskręta. Na starcie zawodów wystąpiło kilkoro uczestników niedawnych Mistrzostw Europy Juniorów w Luksemburgu Aleksandra Sokołowska, Michał Kowalczyk, Bartosz Borzęcki, Dmitrij Janczylik, Jakub Sordyl. Spośród uczestników sierpniowych Mistrzostw Europy Kadetów w Rydze w Pucharze Polski Juniorów w Sochaczewie walczyli m.in. Aleksandra Kowalewska, Jakub Kuczyński, Damian Kubiak. W zawodach uczestniczyło 168 zawodników i zawodniczek z 60 klubów Polski. Tradycyjnie w Sochaczewie miało miejsce otwarcie turnieju z ceremoniałem olimpijskim. Zapalenia znicza olimpijskiego dokonała aktualna Wicemistrzyni Polski Młodziczek zawodniczka gospodarzy UKS Orkan –Judo Sochaczew Oliwia Hupert, a wciągnięcia flagi olimpijskiej Hubert Postek - zawodnik Orkan Judo Sochaczew. W imieniu Burmistrza Miasta Sochaczew powitała uczestników zawodów Pani Agata Kalińska naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych w UM Sochaczew, a oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Pan Jacek Biernat, delegat Polskiego Związku Judo, Członek Zarządu P.Z. Judo. To były zawody na świetnym poziomie sportowym i organizacyjnym .Nasz klub Orkan-Judo Sochaczew reprezentowało trzech zawodników. Najlepiej spisał się Kacper Wątkowski, który zajął punktowane 7 miejsce w kategorii 81kg, z bilansem dwóch wygranych i dwóch przegranych. Kacper jako starszy rocznik juniora młodszego (2004) rywalizował z zawodnikami z rocznika 2003-2001. Po raz pierwszy w Pucharze w Sochaczewie wybrano Najlepszego Zawodnika Turnieju, a została nim zawodniczka klubu Nastula Warszawa Aleksandra Kowalewska. Jest to Nagroda im. Bogdana Owczarka (sponsor ATU INVEST Sp.zo.o.) znakomitego przed laty zawodnika Bzury – Chodaków, wielokrotny medalisty Mistrzostw Polski, reprezentanta Polski, pierwszego Mistrza Polski Juniorów Bzury - Chodaków który zmarł w ubiegłym roku. Chwilą ciszy na zawodach uczciliśmy pamięć Bogdana Owczarka oraz zmarłego w tym roku Zbigniewa Skibińskiego, przyjaciela naszego klubu Judo.

Wspaniałą tradycją jest - że od początku Pucharów Polski im. Tadeusza Naskręta - jest z nami pani Urszula Naskręt, przyjaciele , wychowankowie, zawodnicy Tadeusza Naskręta. To również dzięki nim zawsze panuje fantastyczna atmosfera.

Wyniki zawodów w załączniku: http://www.pzjudo.pl/index.php?m=10&kat=wyniki&id=35...

Zarząd UKS ORKAN –JUDO Sochaczew dziękuje sponsorom, osobom, które przyczyniły się do organizacji XII PUCHARU POLSKI JUNIOREK I JUNIORÓW W JUDO IM. TADEUSZA NASKRĘTA

BURMISTRZ MIASTA SOCHACZEW

URZĄD MARSZAŁKOWSKI MAZOWSZE

STAROSTA SOCHACZEWSKI

Polski Związek Judo

BANK SPÓŁDZIELCZY SOCHACZEW

Hotel Chopin Business & Spa

BAKOMA SP.ZO.O.

SZKOŁA PODSTAWOWA NR. 1 W SOCHACZEWIE

SZKOŁA PODSTAWOWA NR. 4 W SOCHACZEWIE

Lamex - Place zabaw dla dzieci

Tęczowy ogród

BIUROTECHNIKA

BIURO RACHUNKOWE DUDEK

SAADE

Artur Biszczan Photography

RODZICE, ZAWODNICY KLUBU U.K.S.”ORKAN – JUDO” SOCHACZEW

Arkadiusz Sobieraj

Prezes UKS Orkan-Judo Sochaczew

Komentarze są wyłączone.