VII miejsce Jana Jesiołowskiego w Międzynarodowym Pucharze Polski U16 – Warsaw Judo Open

28 września w Warszawie odbył się pierwszy dzień turnieju Warsaw Judo Open. Do Warszawy przyjechało 1800 zawodników z 29 państw całego świata. Jest to jeden z największych i najbardziej prestiżowych turnieji w Europie. Nasz klub dziś reprezentowało trzech zawodników. Bardzo dobry występ zanotował Jan Jesiołowski, dla którego jest to jeden z najlepszych wyników w karierze. W wadze do 60kg startowało aż 98 zawodników. Jan po wygraniu 4 walk uplasował się na 7 miejscu. Był jedynym Polakiem w punktowanej siódemce w swojej kategorii wagowej. W tej samej wadze walczył również Eryk Osiński który niestety odpadł w eliminacjach.
W wadze do 66 kg startował Maksymilian Żakowski, który po wygraniu w pięknym stylu pierwszych dwóch walk niestety w 3 rundzie musiał uznać wyższość zawodnika z Holandii i odpadł z turnieju.
Drugi dzień turnieju Warsaw Judo Open niestety kończymy na rundach eliminacyjnych. Oliwia Hupert w wadze do 63kg uległa zawodniczce z Danii a Bartosz Ambroży w wadze do 66kg przegrał z reprezentantem Azerbejdżanu. Jutro widzimy się na campie treningowym